czwartek, 24 sierpnia 2017

Żaluzje Aluminiowe - PRL czy już nie?

PRL to czasy, które niektórzy wspominają z sentymentem, a inni wolą nie pamiętać wcale. Duch tej epoki jest zaklęty w przedmiotach i gadżetach, które niejeden z nas wspomina jednak z rozrzewnieniem. Kto nie pamięta pralki Frani, porcelanowych kokoszek – niesamowicie gustowna skrytko-ozdoba, wentylatorów „Zefir”, Fiata 126P albo gumy balonowej.

A co w temacie okien? ŻALUZJE ALUMINIOWE. Już słyszymy pomruk niezadowolenia.. Jednak w tym wpisie, chcemy Wam pokazać, że te osłony wracają do łask. I to wracają przez wielkie „W”! 😊

 Jeśli jesteście z osób, które nie patrzą na żaluzje aluminiowe przychylnym wzrokiem, chcemy Wam przedstawić je na nowo.
Oto kilka argumentów, które może pomogą Wam je polubić (jeśli jeszcze nie lubicie!).

      Żaluzje mają teraz różną szerokość listewek. Na rynku są dostępne te znane, wąskie listewki 16mm i 25mm, ale oprócz tego także większe 50mm.
Oprócz standardowych odcieni, są też drewnopodobne. Ozdobne taśmy i drewniane dodatki mogą dodać fajnego smaku we wnętrzu.
Żaluzje 50mm pięknie wyglądają przy większych wymiarach, kiedy np. osłaniają wnękę okna.
    Architekci, często używają żaluzji w swoich projektach. Jest to świetna dekoracja okna, szczególnie we wnętrzach surowych, nowoczesnych a nawet tych w stylu skandynawskim.
    W projekcie POKÓJ NASTOLATKI (Pracownia Wnętrz Naturalnych Magdalena Krupowicz) zostały użyte białe, matowe żaluzje aluminiowe.  

    Całą sesję możecie zobaczyć TUTAJ, a EKSTREMALNĄ METAMORFOZĘ, jaką przeszedł ten pokój (i okna) W TYM MIEJSCU.          Jeśli chcemy uniknąć „efektu PRL”, decydujmy się raczej na stonowane kolory – biel, czerń, szarości, ewentualnie beże czy tradycyjny metaliczny odcień.
W naszej kolekcji SPECIAL występują odcienie matowe, a listewki są grubsze od tych standardowych, przez co mniej przepuszczają światło i przede wszystkim nie wyginają się po pewnym czasie.
Kolory drewnopodobne sprawdzą się, jeśli potrzebujemy bardziej naturalnego efektu.

Inwestycja w Gdańsku, z której całą relację możecie zobaczyć TUTAJ.

      Żaluzje aluminiowe to także jedna z tańszych osłon okiennych. Kiedy szukamy budżetowego rozwiązania a nie chcemy na oknach „marketowej jakości”, są świetnym rozwiązaniem.


          Są lekkie.
Kiedy chcemy zasłonić duże przeszklenia i wnęki, sprawdzą się szczególnie żaluzje 50mm. Są lekkie i proste w obsłudze. Drewno, które daje niesamowity efekt, jest jednak dość ciężkie i obsługa manualna przy dużych wymiarach może być problematyczna.

Mamy nadzieję, że nasze przykłady trochę Was przekonały i na dobre odczarowałyśmy skojarzenie żaluzji z PRL-em. 
Niżej trochę pozostałe fotki od naszych Domowników, którzy zdecydowali się  na żaluzje aluminiowe i nie żałują! :)

Jeśli jednak masz ochotę na inne osłony okienne zapraszamy Cię do TEGO wpisu. Znajdziesz w nim inne inspiracje i przykłady. 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP